Delphinium staphisagria

Description

Bit otu (Delphinium staphisagria)

Bit otu (Delphinium staphisagria)

Bit otu (Delphinium staphisagria), düğün çiçeğigiller (Ranunculaceae) familyasından çoğunlukla Türkiye'de İzmir ve Manisa çevrelerinde yetişen bir bitki türü.

Delphinium staphisagria

Nomenclature

Common Name

Name
Cultivar
Variety

Botanical Name

Family
Genus
Species

Planting Guide

J F M A M J J A S O N D

Cultivation

Time from sowing until...

Germination Days
Bloom/Harvest Days

Size

Height Inch
Width Inch

Spacing

Between Plants Inch
Between Rows Inch
Sowing Depth Inch
Thin to.. Inch

Hardiness

Hardy

Other Notes

Mayıs-Haziran ayları arasında mavi renkli çiçekler açan, 70–150 cm boyunda, 1-2 senelik otsu bir bitki. Hezaren olarak da anılmaktadır. Bilhassa ekilmemiş tarlalarda bulunur. Gövdeleri dik, silindirik, dallı ve tüylüdür. Çiçekler gövdenin ucunda, gevşek salkım biçimindedirler. Meyveleri tüylü ve az tohumludur. Çiçekleri genellikle pembe veya sarı renklidir

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.