Potentilla reptans

Description

Beşparmak otu (Potentilla reptans)

Beşparmak otu (Potentilla reptans)

Sürünen beşparmakotu, Avrupa beşparmakotu veya sürünen tormentil olarak bilinen potentilla reptans, Rosaceae familyasındaki çiçekli bir bitkidir. Avrasya ve Kuzey Afrika'ya özgü sürünen çok yıllık bir bitki olan Potentilla reptans, başka yerlerde doğallaştırılmıştır.

Beşparmak otu (Potentilla reptans)

Nomenclature

Common Name

Name
Cultivar
Variety

Botanical Name

Family
Genus
Species

Planting Guide

J F M A M J J A S O N D

Cultivation

Time from sowing until...

Germination Days
Bloom/Harvest Days

Size

Height Inch
Width Inch

Spacing

Between Plants Inch
Between Rows Inch
Sowing Depth Inch
Thin to.. Inch

Hardiness

Hardy

Other Notes

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.