Prometheum pilosum

Description

Hoş Kayagöbeği  (Prometheum pilosum)

TANIM
Yapraklarının dairesel düzeni küçük bir sempervivum'a dikkat çekici bir benzerlik andıran, Kafkasya'dan oldukça benzersiz, nadir ve tuhaf küçük bir bienal sedum. Parlak pembe çiçekler ilkbaharda etli dairesel taç yapraklı düzeninde görünür. Çiçekli sapı taşıyan gövdesiyle kayalık arazilere uyum gösteren bir bitkidir. Yapeakları ölse de, bitkiler keskin bir şekilde drene edilmiş koşullarda istikrarlı bir koloni oluşturarak nazikçe kendi kendine tohum verecektir.

EKİM TAVSİYESİ
Tohumlar herhangi bir zamanda ekilebilir, ancak ıslak komposttaki soğuk havadan faydalanmak ve uyku halini kırmak için en iyi kış veya ilkbaharda ekilmelidir. Tohumların yaklaşık tohum boyutu derinliğine kadar çok ince bir şekilde kum veya ince taneli kum ile kaplanmasını tavsiye ederiz. Tohumlar 6 ila 12 hafta içinde çıkmazsa, nemli tohum tepsisine yaklaşık dört hafta buzdolabında soğuk işlem yapılabilir. Ortaya çıkmaları hala aylar alabilir, bu yüzden lütfen tencereyi veya tepsiyi asla atmayın. Tohumları keskin kompost üzerine ekin ve sadece su koyun. İyi drene edilmiş bir yere dikmeden önce küçük fideleri iyi drene edilmiş kompostun içine dikin

Hoş kayagöbeği (Prometheum pilosum)

Hoş kayagöbeği (Prometheum pilosum)

Hoş kayagöbeği (Prometheum pilosum)

Nomenclature

Common Name

Name
Cultivar
Variety

Botanical Name

Family
Genus
Species

Planting Guide

J F M A M J J A S O N D

Cultivation

Time from sowing until...

Germination Days
Bloom/Harvest Days

Size

Height Inch
Width Inch

Spacing

Between Plants Inch
Between Rows Inch
Sowing Depth Inch
Thin to.. Inch

Hardiness

Hardy

Other Notes

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.